Şirket Profili

Limit İnşaat ve Mümessillik Ltd. Şti., 1988 yılında kurulmuştur. Düzenli depo alanlarının projelendirilmesi, İnşaatı, İşletmesi, Süzüntü sularının arıtılması, hastane atıklarının sterilizasyonu, toplama, yakma, enerji üretimi gibi metan gazı bertaraf sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulanması konularında hizmet vermektedir.


İstanbul Baltalimanı biyolojik arıtma tesisi, kaba ızgara ve pompa istasyon binalarının taşeronluğunu üstlenerek, inşaat işlerindeki uzmanlığını gösteren firmamız, İzmit entegre çevre projesi, Bursa, Erzincan ve Gaziantep düzenli katı atık depolama tesisleri’nin zemin geçirimsizlik kaplamaları ve süzüntü suyu drenaj sistemlerini de gerçekleştirmiştir.


Limit, 1996 yılında tamamlanan Türkiye’nin ilk düzenli katı atık depolama tesisi olan Mazmahor tesisi’nin ilk ve tek Türk işletmecisi olmuştur.

 

TARİHÇE


Limit İnşaat ve Mümessillik Ltd. Şti., 1988 yılında, biri Mak.Y.Mühendisi, diğeri ise Mimar iki ortak tarafından kuruldu. Du Pont firmasının Hypalon, Tygar gibi sentetik malzemelerinin temsilciliğini üstlenerek, Türkiye’de izolasyon uygulamalarında ve geosentetik malzemelerinin tanınmasında öncülük yaptı.


Daha sonra, Van Besouw Kunststoffen BV., Flag SpA, Hertel Rubber Products BV, Serrot Inc., gibi çok farklı sentetik izolasyon malzeme üreticilerinin temsilcilik ve bölgesel uygulama sorumluluğunu üstlenen LİMİT, izolasyon sektörünü, PE, HDPE, TPO, PP, gibi malzemelerle tanıştırdı.


Bu malzemelerin kullanım alanlarını genişleten LİMİT, 1993 yılında, Türkiye’de ilk kez, İzmir’de Philips Morris Sigara Fabrikasının arıtma tesisi kaplama uygulamasını gerçekleştirdi. 1994’te Gaziantep’de Türkiye’nin ilk düzenli katı atık depolama tesisinin proje aşamasından başlayarak, zemin geçirimsizlik kaplamalarını ve drenaj tabakalarını tamamlayarak bir ilk’e imza atan LİMİT, daha sonra, Türkiye’nin en büyük çevre projesi olan İzmit entegre Çevre projesi, 525,000m2 HDPE uygulaması ile en büyük izolasyon uygulamasını gerçekleştirdi.

Daha sonra çevre projeleri üzerinde yoğunlaşan LİMİT, sırası ile Erzincan ve Bursa düzenli katı atık depolama tesislerinin geçirimsizlik kaplamaları ile drenaj sistemlerinin uygulamalarını tamamladı.


1995-1996 yıllarında, Alsim-Alarko’nun taşeronu olarak, İSKİ İstanbul Baltalimanı Biyolojik Arıtma Tesis Pompa İstasyonu ve Kaba Izgara yapılarının kaba inşaatlarını üstlenen LİMİT, -45m kotunda, 18,000m3 beton ve 54,000m2 kalıp uygulaması gerçekleştirdi.
LİMİT çevre konusundaki çalışmalarını, 1. Ulusal Katı Atık Kongresi ve ülkemizde gerçekleştirilen en büyük katı atık organizasyonu ISWA 2002 Uluslar arası Katı Atık Sempozyumu sponsoru oldu.


LİMİT, metro/ karayolu/ demiryolu tünelleri, göletler, su rezervuarları gibi özellik gerektiren, detay uygulamaları içeren önemli izolasyon projelerini tamamladı ve ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.